Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Výber interiérových dverí zo skla a pár napaditých možností

Výber interiérových dverí zo skla a pár napaditých možností

Sklo si začína nachádzať miesto v našich interiéroch a poskytovať im svoje originálne kvality a tiež veľmi príťažlivý dizajn. Vidíme to na viacerých prevedeniach, pričom k populárnym sa napríklad radia sklenene dvere na mieru, ktoré konkrétnu miestnosť obohatia o estetickú a vizuálnu stránku, ale tiež o priepustnosť svetla do miestnosti či istú dávku odvzdušnenosti. Svoj originálny efekt prinesie izbe typ dverí z čistého číreho skla, ale takisto je možné vsadiť na rôzne grafické vylepšenia, farebné varianty či dekoračnú stránku.

skleněné dveře

Z povrchových úprav sklatak môžeme spomenúť pieskovanie alebo leptanie. Takáto úprava neprinesie iba zaujímavý vizuálny efekt či dekoráciu, ale tiež funkčné vlastnosti v prípade, ak nechcete aby bolo dané sklo, respektíve celosklenený typ dverí prehliadny. Zabráni sa tak pôvodnej prehliadnosti skla. Máme tak na výber dve možnosti, a to podľa konkrétnych požiadavok, pričom môžeme zvoliť variant dverí z číreho skla, alebo ich povrchovú úpravu a sklo matné.
Určite sa však pri výbere musíme zamerať aj na ďalšiu stránku, ako je ich otváranie.

Otváranie dverí síce určite nie je náročný úkon, ale skrýva hneď niekoľko vlastností, pričom obyčajné krídlové otváranie môže zaberať v prípade akýchkoľvek dverí zbytočne veľa priestoru. Je jasné, že mnohým táto klasika vyhovuje a je na výber aj v prípade celosklenených dverí, no tieto nám poskytujú aj ďalšie alternatívy, pričom k zaujímavým a veľmi praktickým sa radí prevedenie v podobe celosklenených posuvných dverí.

dveře

Tie sú ideálne ako z hľadiska moderného dizajnu a veľkej dávky estetiky, tak aj najmä z hľadiska funkčnej stránky v prípade, že chceme šetriť priestorom, čo je hlavne úvahou pri menších miestnostiach. Z pohľadu šetrenia miesta tak úspornejší variant, ako typ posuvných dverí nenájdete a rovnako treba vyzdvihnúť ich jednoduchý a šikovný spôsob otvárania.