Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Návšteva autoservisu alebo ktorý si vybrať?

Návšteva autoservisu alebo ktorý si vybrať?

Návštevu autoservisu možno považujeme za akúsi nutnosť, ktorú si len potrebujeme rýchlo odbaviť. Lenže aj v tomto smere sa môžeme stretnúť s rôzne prevedenými službami, respektíve prístupom a konečným efektom, ktorý verte tomu, že môže byť značne rozdielny. Návštevou autoservisných služieb na úrovni neušetríte iba nervy a čas, ale tiež peniaze.
Je ale takisto nutné uvedomiť si, že využívanie týchto služieb by malo prebiehať v pravidelných intervaloch, čím sa vyhneme fatálnejšiemu poškodeniu či opotrebovaniu niektorých dôležitých súčiastok. Tento interval by mal predstavovať zhruba jednu návštevu ročne, respektíve potom, čo máme najazdených cca 30 000 kilometrov. Týmto spôsobom budeme auto udržiavať v dobrej kondícii a vyhneme sa ťažkému opotrebovaniu, kedy by oprava mohla byť manuálne, časovo, ale aj finančne oveľa náročnejšia.

mechanik

  • Pre úplnosť je však dobré zdôrazniť, že v prípade najnovších a dieselových automobilov sa doporučuje zavítať do autoservisu po každých 50 000 najazdených kilometroch, čiže hranica je o niečo väčšia.

Ako si ale poradiť s výberom vhodného autoservisu?
Tu sa môžeme hneď zo začiatku rozhodnúť podľa toho, či je náš automobil ešte v záruke alebo nie. Pokiaľ áno, mali by sme využívať služby autorizovaného autoservisu. Aj keď to nemusíte brať ako rozkaz, skôr doporučenú voľbu.
Čo však ak si chceme vybrať na vlastnú päsť? Pravdepodobne nás čaká veľa rozdielov, aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá. Tie rozdiely môžu predstavovať kvalitu, odbornosť, prístup, rýchlosť a celkovú úroveň, pričom sa oplatí vsadiť aj na názory zákazníkov. Nebojme sa preto informovať vopred a prioritnými musia byť služby na kvalitnej úrovni, zamerajme sa hlavne na tieto body:

autoservis

  • Recenzie a doporučenia, ponuka služieb, čistota prostredia, vybavenie a na webovú stránku konkrétneho servisu.