Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Kedy prezúvať pneumatiky

Kedy prezúvať pneumatiky

Viete kedy treba prezuť pneumatiky na aute? Nie, nehovoríme o lete a zime, ale o ich stave. väčšina vodičov v skutočnosti nerieši to, či ich pneumatiky spĺňajú všetky jazdné vlastnosti, ale práve dobu ich prezutia. Je to logické, pretože pokutu dostanete hlavne v tomto prípade. Vaša bezpečnosť, by mala byť ale na tom najvyššom mieste.

pneumatiky

Dezén zimných pneumatík, musí mať minimálnu hĺbku tri milimetre. Tie letné jedna celých šesť milimetra.Nestačí iba správne označenie, ale aj reálny stav. Dezén, by ste preto mali aspoň raz za sezónu odmerať ručne. Pomôcť vám môžu aj kontrolné plôšky medzi lamelami. Ak je dezén na úrovni tejto „kontrolky“, je potrebné pneumatiky vymeniť. Jednoznačným znamením, že vaše pneumatiky doslúžili, je to, ak z nich trčia drobné drôtiky. V tomto prípade sa ani nemusíte zaoberať hĺbkou dezénu, pretože ten pravdepodobne už ani neexistuje. s takouto opotrebovanosťou sa stretávajú najmä vodiči, ktorý aj počas leta jazda na zimných pneumatikách.

Prezutie svojho auta nechajte na profesionáloch. Základom je kvalitný pneuservis, ktorý ponúka ich kompletnú kontrolu aj servis, poprípade aj predaj nových kúskov. Ak budete mať cestu okolo Trenčína, určite sa zastavte v pneuservise Dubnica nad Váhom, kde takýto servis dostanete a navyše i za dobrú cenu.

vzorek

Pri pneumatikách by ste s mali všímať aj ich tlak.Potrebné údaje o jeho hodnotách nájdete priamo na pneumatikách, poprípade na nálepke z vnútornej strany dverí vodiča. Auto na podhustených pneumatikách doslova nedrží na ceste. Celkové ovládanie vozidla je omnoho horšie, dochádza k opotrebovaniu kolies a brzdná dráha sa predlžuje na nebezpečnú vzdialenosť. Ak by vám začala pneumatika takpovediac sfukovať, čím skôr ju dofúkajte. Ak by sa to však opakovalo každý druhý deň, teda príliš často, je potrebné navštíviť autoservis, pneumatiku opraviť a v niektorých prípadoch úplne vymeniť.