Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Už ste ho prezuli?

Už ste ho prezuli?

Prezúvanie pneumatík neobľubuje asi žiaden vodič. Je to však viac ako potrebné, a to hlavne kvôli bezpečnosti. Kým prezúvanie letných pneumatík na zimné, upravuje aj zákon, opačný proces nie. Teda ak vás policajti zastavia počas leta a vy budeme mať na svojom aute zimné pneumatiky, nezaplatíte pokutu. To však nie je dôvod na to, aby ste ich neprezúvali.

přezutí pneu

Bezpečnosť na prvom mieste

Zimné pneumatiky sú vyrábané z mäkšej gumy. Vďaka tomu majú počas mínusových teplôt väčšiu rezervu na to, aby stvrdli. V lete je práve tento proces problémom. Vysoké teploty a nahriaty asfalt spôsobia, že zimné gumy nadmerné zmäknú v priebehu krátkeho času. Pri jazde na takýchto pneumatikách hrozí nebezpečenstvo šmyku a taktiež zásadné predĺženie brzdnej dráhy vozidla.

Ekonomická stránka

Prezutie zimných pneumatík na letné sa oplatí aj kvôli ekonomickej stránke. Keďže sa pri och používaní počas leta zhoršujú jazdné vlastnosti vozidla, zvyšuje sa aj spotreba. Hlavne u starších automobilov, môže ísť o naozaj výrazné rozdiely.

Kvalitné pneumatiky

Pri kúpe nových pneumatík sa určite neoplatí šetriť. Lacné kúsky majú neraz veľmi krátku životnosť. Niektoré sa opotrebujú aj po jednej sezóne, čo určite nie je ekonomické. Preto sa poobzerajte po kvalitných pneuservisoch. Ak koketujete s myšlienkou kúpiť ojazdené pneumatiky, nikdy nezabudnite na riadnu kontrolu ich stavu. V inom prípade môžete byť veľmi nepríjemne prekvapení.

autoservis

Výber správneho pneuservisu

Pri prezúvaní myslite aj na výber správneho servisu a kvalitných pneumatík. Ak hľadáte overenú firmu, tak určite zavítajte do pneuservisu Dubnica nad Váhom. Tento servis ponúka všetky potrebné služby, teda predaj, prezutie a aj zimné uskladnenie pneumatík. Navštíviť ho však môžete aj vtedy, ak potrebujete vykonať malé úpravy. Napríklad opraviť defekt, disky, alebo zhustiť pneumatiky.