Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Mačka ako miláčik
Mačka ako miláčik

Mačka ako miláčik

Zatúžili ste po domácom miláčiku akým je vaša budúca mačka? Viete, čo všetko bude vyžadovať starostlivosť o ňu? Vaše malé ratolesti zatúžili po domácom miláčiku, no psa určite nechcete? Môžete si vybrať mačku. Mačka má jednu výhodu oproti psovi. Netreba s ňou chodiť na prechádzky a venčiť ju na vodítku. Avšak, veľmi dobre si premyslite kúpu mačky. Aj o mačku sa musíte starať. Akú starostlivosť vyžaduje mačka? Mačka potrebuje pelech, kde sa bude cítiť ako doma. Bude tam mať svoj raj, kde môže oddychovať a spať. Mačky potrebujú aj vyhradené miesto na jedenie a pitie.

 

Mačka

 

Taktiež si sem tam potrebujú ponaťahovať labky, pre to je veľmi vhodné a aj často vyhľadávané centrum na lozenie. Mačky sa veľmi radi šplhajú aj po lanách alebo preskakujú z jedného nábytku na iný. Hrajú sa. Keďže mačka nemá taký výbeh ako pes, potrebuje tieto aktivity mať tam, kde sa zdržiava. Je to práveže v byte. Ak máte malý byt, určite si nekupujte mačku. Ďalšou nevýhodou je srsť. Srsť mačky je úplne v celom vašom byte. Či už nájdete chlpy v jedle, na oblečení alebo aj vo vašej spálni na posteli, nezbavíte sa jej. Mačky dosť pĺznu.

 

Domáci miláčik

 

Na vašom mieste by som si veľmi premyslela kúpu mačky. Ak po nej túžia vaše deti, mali by ste sa s nimi poriadne o tom porozprávať, a nie im vo všetkom vyhovieť. Nevyhnete sa ani častým preventívnym a veterinárnym prehliadkam, ktoré nie sú vôbec lacné. Navyše, všetky vyšetrenia si platíte zo svojho. Mačky nie sú poistené v žiadnej poisťovni, takže ošetrenia sú veľmi drahé. Ak nemáte dostatok financií, kupovať si ako domáceho miláčika mačku je úplne nezmyselné. V byte je pomerne ťažké mať nejakého domáceho miláčika. Väčšinou prichádzajú problémy s užívaním bytu, ktoré sa nepáčia vašim susedom. Naozaj si chcete vo vašom panelovom byte vybudovať nepriateľov len kvôli domácim zvieratám?