Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Kultúra v jedle aj vo svete
Kultúra v jedle aj vo svete

Kultúra v jedle aj vo svete

Máme jar v plnom prúde tento týždeň nám prichádzajú jarné teploty koncom týždňa až 27 stupňov  ale tie teplé dni ako na hojdačke ešte. Teraz ráno o 8.20 je zatiaľ 10 stupňov. Čo sa týka kultúry je dosť málo využíva .Ja dnes po dlhom čase sa chcem kultúrne vybehnúť chcem ísť do našej knižnici bola som tam naposledy pred COVID 19 vôbec nestíham nakopila sa mi práca ale čo sa týka vzdelávania doučovania to trvať len 3 mesiace ubehne to my lektori tzv. učitelia to máme náročne vidím to na sebe kašlem už 2 týždne. Chcela by som do budúca šíriť osvetu na školách . Vzdelávať žiakov a pod. ohľadne stravovania málo je to propagované ale mali by byť takéto prednášky aj v Kultúrnych domoch . Robí to aj môj kamarát resp. robil neviem či to robí ešte nakoľko nebývame v ZLATYCH MORAVCIACH už 15 rokov. Ja si chcem aj dnes zacvičiť keď aj od 18 do 19 hod. Ja idem zase na VEGETARIANSTVO resp. VEGANSTVO.

rastlina strava je IN

Ja aj pri varení sa snažím dať kultúru do jedla. Ja sa zameriavam na som taká ORDOXNA čo sa týka stravy používam CELEOZRNU múku aj iné náhrady múk bezlepkovú a iné neuznávam ako biela múka. Dnes skoro ráno som bola na pošte a išla som do obchodu aj naberáte určité vedomosti. Čo sa týka jedla malo by nie len vyzerať ale aj chutiť . Mne keď známa fotila jedla des a aké chváli. VEGETARIANSTVO vnímame ako alternatívny spôsob stravovania výživa do ktorej by sme mohli obsahuje prvky rôznych foriem stravovania. Takou čerešničkou na torte je prevažne že strava pozostáva viac menej z rastlinných surovín. Máme skupinu ľudí vegetariánov ktorý vynechávajú len určité druhy mäsových produktov. Ako iný zase nejedia vôbec živočíšne produkty. Toto sa volá vegánstvo tieto smery majú veľký bum rýchle u ľudí rastú. Ja sa snažím vynechávať aj cukor ako taký lebo cukor je jed aj biela múka.

mňam rajčinky

Naši predkovia nepoznali vymletú bielu ani rafinovaný cukor to len doba priniesla. V Bratislave každý rok na jar bývajú VEGANSKE HODY jaj ako by som išla keby je to v našom okrese moc ďaleko . Bola som síce pred pár rokmi v BA  ale to je naposledy cirka 7 rokov . Jedine VEGANSKA RESTAURACIA  je v Nitre občas som tam zašla keď som bola v Nitre. Včera na Markíze dávali bistro VEGETARIANSKE Martín tam urobil riadny vietor ten majiteľ je VEGETARIAN  od  mala  už jeho oco bol VEGETARIAN uznávam takých ľudí ktorý sa uberajú takýmto smerom zdravého stravovania. Tí ľudia sú zdravší nepoznajú chronické choroby idem sa aj ja liečiť stravou mám možnosť mám záhradku tak si sadím. Ak pôjdem do LIDLA budúci týždeň kúpim si špargľu zelenú milujem tú jarnú zeleninu dnes na obed pohánka. Podstate som VEGETARIANKA už pár rokov aj keď som občas porušila ale vždy ma to tam tahá.