Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
3 veci, ktoré by mal mať každý dobrý autoservis

3 veci, ktoré by mal mať každý dobrý autoservis

Ja už svoj mám. Niekoľko rokov, pravidelne navštevujem autoservis Dubnica, kde moje auto dostane kompletnú starostlivosť. Viem, že mi pomôžu aj vtedy, keď sa dopredu neobjednám a hneď vedľa mi aj vymenia pneumatiky, ktoré si u nich môžem rovno kúpiť. Moja veľmi dobrá rada znie, že ak chcete mať o čosi jednoduchší život, nájdite si podobne dobrý autoservis aj vy. Podľa môjho názoru, by mal spĺňať aspoň tieto tri požiadavky.
Palubová doska na aute s rozsvietenými kontrolkami

  1. Pomôžu na počkanie

Pre mňa je asi najdôležitejšie to, aby mi v danom servise pomohli na počkanie. To však asi potrebuje každý. Predstavte si, že sa ráno ponáhľate na dôležité pracovné stretnutie a zrazu zistíte, že vám na vašom automobile niečo hapruje. Objednať sa o dva dni, to bude už asi neskoro. Preto si dopredu zistite, či autoservis vykonáva aj takzvaný rýchloservis. Takto sa väčšinou nazýva práve táto služba.

  1. Kompletný servis

Mojou druhou požiadavkou na servis je, aby dokázali opraviť všetko. Viem, že to môže vyznievať trochu prehnane, no v skutočnosti nejde o nereálnu požiadavku. Pod pojmom „všetko“, mám na mysli hlavne to, aby vám na jednom mieste vedeli pomôcť s pneumatikami, pokazeným motorom, stieračmi, odrazeným spätným zrkadielkom, výmenou oleja, diagnostikou elektronických porúch a aj drobnosťami, ako je napríklad rýchle odmontovanie termostatu, aby ste mohli aspoň dôjsť do práce.
Dvaja muži nastupujú do auta zaparkovaného na rušnej ulici

  1. Ústretový prístup

Táto vec, je podľa môjho názoru, naozaj podstatná. Keď som si kúpila prvé auto, chodila som do servisu, ktorý mi odporučil jeden známy. Všetko bolo fajn, no opravy stále nekresťanské peniaze. Práve preto som servis neskôr zmenila. Podľa môjho názoru, by vám mali v servise, ktorý navštevujete pravidelne, vedieť urobiť nižšie ceny a so zásadnejšími platbami počkať napríklad týždeň. Mám na mysli to, že ak máte za opravu auta zaplatiť tri stovky, je normálne, že ich nebudete mať po ruke ihneď. O štyri dni vám ale príde výplata a za auto zaplatíte. Ústretovosť je teda z môjho pohľadu nesmierne dôležitá.