Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Zariaďujeme „spálničku“ pre bábätko

Zariaďujeme „spálničku“ pre bábätko

Spálňa pre bábätko? Asi úplne nerozumiete, že? Veď bábätká spinkajú v detskej postieľke, ktorá je v ich izbičke alebo vo vašej spálni. Áno, to je svätá pravda, no práve postieľka je pre dieťa celou spálňou. Preto by ste jej mali venovať dostatok pozornosti. Spiaci novorodenec drží za ruku dospelého človeka

Postieľka = celý svet
Pred tým ako sa budeme venovať tomu, podľa čoho vyberať postieľku, je naozaj potrebné, aby ste si uvedomili, že postieľka, je pre vaše dieťa, a to doslova, celým svetom. Prvé mesiace svojho život bude tráviť deväťdesiat percent zo dňa práve na tomto mieste. Preto nie je jedno, aký v čom a na čom bude ležať.

Kupujeme postieľku
Pri kúpe postieľky sa pozerajte na viacero dôležitých faktorov. nebudeme sa tváriť, že cena nie je rozhodujúca, pretože jednoznačne je. Nie každý zarába tisícky eur za mesiac, a preto si nemôže dovoliť tú najluxusnejšiu detskú postieľku. Nenechajte sa však zmiasť cenou. Verte, že v obchodoch nájdete mnohé kúsky, ktoré nestoja veľa, no sú pre vášho drobca vhodné.

Pri výbere postieľky si všímajte:

  • Materiál: Jednoznačne pozerajte na to, aby bol bezpečný po zdravotnej stránke. Absolútne ideálnym je drevo, ktoré nie je lakované ani morené. Plastové či kovové postieľky taktiež nemusia byť zlé. Je však potrebné si dôkladne overiť, aké materiály boli použité pri výrobe postieľky.
  • Pevnosť: Pozerajte aj na pevnosť postieľky. Je to jednoduché. Čím pevnejšia, tým lepšie.

Bábätko s čelenkou na hlave spí s ružovou plyšovou hračkou

Postieľka nie je všetko
Detské matrace sa od tých dospeláckych podstatne líšia. Hlavné rozdiely spočívajú v ich tvrdosti a taktiež v spevnených bokoch, ktoré zabezpečujú to, aby sa dieťa pri prevaľovaní, nedostalo mimo matracu. Podobne ako pri postieľke, by mal byť matrac bezpečný po zdravotnej stránke. V tomto prípade však niektoré prírodné materiály nemusia byť ideálne. Hovoríme konkrétne o kokosových doskách. Naopak kaučuk je vhodný.