Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Zníženie pH
Zníženie pH

Zníženie pH

Ph je parameter na základe ktorého sa určuje kyslosť, zásaditosť alebo neutralita daného roztoku. Je to užitočný a často využívaný parameter pre zistenie stavu pitnej či studničnej vody. Odhalí nám jej bezpečnosť a posunie nás správnym smerom pri pokuse o jej nápravu. Ph stupnica sa pohybuje v rozsahu 0 – 14, pričom 7 svedčí pre neutralitu. Každé vyššie číslo ako 7 označuje roztok ako zásaditý, a naopak každé nižšie číslo ako 7 znamená, že je roztok kyslý. Skok o jedno číslo v stupnici znamená 10násobok rozdielu kyslosti, či zásaditosti. Nevhodné pH pitnej vody umožňuje život pre mnohé nežiaduce mikroorganizmy, ľahkú rozpustnosť nežiadúcich látok prítomných vo vode, koróziu, či uvoľňovanie nevhodných substancií z vodovodných zariadení do vody.

pH

Zistiť pH je naozaj jednoduchá záležitosť. Stačí vložiť do vody indikačný papierik a pH vašej vody vám je známe po pár sekundách. Prostriedky na meranie pH nájdete taktiež na našom webe. Čo robiť ak zistíte, že s pH vašej vody nie je všetko v poriadku? Tu prichádzame my s odpoveďami na vaše otázky. Máme dlhoročné skúsenosti s úpravou vody. Na základe výsledkov vieme navrhnúť riešenia pre úpravu pH vašej vody. Existuje viacero spôsobov, no my vám pomôžeme s tou správnou cestou pre vás. Úprava pH vašej studničnej, či pitnej vody pre nás nie je nič, čo by sa nedalo vyriešiť. Ako znizit ph vody? Zníženie pH vody je pre nás hračkou.

pohar

Ph vody ovplyvňuje rozpustnosť minerálov, ktoré aj vďaka vode dostávame do nášho organizmu a sú pre nás nevyhnutné. Aj tento aspekt teda výrazne ovplyvňuje vaše zdravie. Vyššie pH môže spôsobiť horkú chuť vody. Umožňuje vznik nánosov vo vodovodnom potrubí. Teda neovplyvňuje len vaše zdravie ale môže vám spôsobiť aj budúci finančný problém. Nemusíte sa vôbec stresovať s tým ako vyriešiť nežiadúcu hodnotu pH, v spolupráci s nami nájdete jednoduché riešenie ako opäť všetko vrátiť do normálneho stavu.