Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Zásady výberu Bauer hokejky pre mladého hokejistu

Zásady výberu Bauer hokejky pre mladého hokejistu

Bauer hokejok je v predajniach s hokejovým výstrojom skutočne mnoho a vybrať tú správnu môže byť niekedy otázkou aj pre profesionálneho hráča. Toto tvrdenie ohľadne výstroje platí dvojnásobne pri mladom hráčovi a jej správna voľba dokáže podstatnou mierou ovplyvniť jeho herný štýl vo vyšších vekových kategóriách. Správny výber Bauer hokejok teda dokáže formovať herný štýl hokejistu a jedným zo základných kritérií ich výberu je strana, na ktorú bude hokejista hrať. Najmä pri nižších vekových kategóriách nemusí byť vôbec jednoduché okamžite identifikovať správnu stranu. Mladý hráč to musí zistiť sám a zle rozhodnutie sa v tomto smere urobiť nedá. Bauer hokejky by teda mali byť držané na jeho silnejšiu stranu a zopár zápasov sa dá hrať napravo a niekoľko z nich zase naľavo. Samotné dieťa najlepšie zistí, ktorá zo strán mu dovoľuje silnejšie vystreliť alebo presnejšie prihrať.

bauer hokejky

Aj Bauer hokejky pre mladšie vekové kategórie hráčov by mali spĺňať isté požiadavky

Ďalším s dôležitých parametrov výberu Bauer hokejok je ich dĺžka a tu by sme sa jednoznačne mali pozerať na výšku jej majiteľa. Riadiť sa môžeme výškou v stoji naboso alebo s obutými korčuľami. Pokiaľ chceme zistiť tú správnu výšku Bauer hokejok naboso, tak hokejka by mala siahať hráčovi tesne pod nos. Ak sa pozrieme na jej výšku pri meraní s obutými korčuľami, tak vtedy by mala siahať po bradu. Bauer hokejky sa mali vyznačovať aj adekvátnym stupňom pružnosti a opäť platí, že každému hráčovi môže vyhovovať niečo iné. V prípade začínajúceho hokejistu a dieťaťa môže byť zložité povedať aká tvrdosť je ideálna.
hokejový zápas

Tvrdosť hokejky sa zvykne označovať aj ako flex a v nižších vekových kategóriách spĺňa iné kritériá ako je tomu v prípade “A” kategórie. Vo všeobecnosti však platí, že obrancovia by mali mať vyšší flex, resp. tvrdšiu palicu. Stojí za tým najmä skutočnosť, že musia čeliť strelám a technickým finesám útočníkov súpera a odvracať ich nájazdy. V prípade útočníkov platí presný opak a tu mala byť tvrdosť určite nižšia. Čepeľ je mäkšia, rýchlosť strely je teda vyššia a takáto palica dokáže pomôcť pri predvádzaní technických zručností počas útoku. Kvalitnú hokejovú výstroj nájdete na webovej stránke https://www.hokejovekorcule.sk/.