Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Výhody LED osvetlenia alebo Vy ho ešte nemáte?

Výhody LED osvetlenia alebo Vy ho ešte nemáte?

Za posledné roky sa až neuveriteľne rastúcej popularite na trhu s ovetlením začínajú tešiť produkty s označením LED, čo je vlastne označenie svetlo vyžarujúcej diódy (Light Emitting Diode), ktorá je v tomto prípade hlavným prvkom svetla a dôvodom oveľa úspornejšieho osvetlenia. Tento princíp je navyše oproti starým žiarovkám zodpovedný za niekoľkonásobne vyššiu, respektíve dlhšiu životnosť.

led světla

Takýto zdroj osvetlenia https://www.ledprodukt.sk/ v súčasnosti dokáže nahradiť bežné a už pomaly zastarané svetlené zdroje, akými bola napríklad energiu „žerúca“ halogénová žiarovka a podobne. Ich inštaláciou a zavedením do domácnosti, podniku alebo exteriéru sa tak dokážeme pričiniť o značne úspornejšiu formu pravidelného osvetlenia, ako aj z ekologickej stránky o zdravšie životné prostredie, nakoľko žiarovky LED neobsahujú žiadne škodlivé látky. Táto istá charakteristika sa ale v podstate týka aj ostatných LED produktov, ktoré môžu mať odlišné prevedenie, napríklad vo forme praktických led pásikov, spoľahlivých reflektorov, atď.

světlo led

Majú totiž spoločný princíp a tým je spoľahlivé osvetlenie prostredníctvom úspornej diódy, ktorá je vlastne ich najpodstatnejšou súčiastkou a dôvodom vyžarovania kvalitného svetla bez zbytočného blikania alebo vynechávania, ako sme boli zvyknutí pri starších modeloch žiaroviek s volfrámovým vláknom. Nové led žiarovky alebo iný zdroj led osvetlenia jednoducho spustíte do prevádzky a čaká vás okamžitý a nerušený chod svietenia aj v prípade ich veľmi dlhej prevádzky.
Ich úspornú stránku zbadáte a oceníte najmä pri ich pravidelnom využívaní, kedy sa stanú náhradou starších svietidiel. Prevádzkové náklady budú porovnateľne nižšie. Sú takisto vhodné do priestorov, kde sa svetlo neustále vypína a zapína, nakoľko táto činnosť nemá na ich funkciu žiaden škodlivý, respektíve kazivý vplyv.