Za posledné roky sa až neuveriteľne rastúcej popularite na trhu s ovetlením začínajú tešiť produkty s označením LED, čo je vlastne označenie svetlo vyžarujúcej diódy (Light Emitting Diode), ktorá je v tomto prípade hlavným prvkom svetla a dôvodom oveľa úspornejšieho osvetlenia. Tento princíp je navyše oproti starým žiarovkám zodpovedný za niekoľkonásobne vyššiu, respektíve dlhšiu životnosť.

led světla

Takýto zdroj osvetlenia https://www.ledprodukt.sk/ v súčasnosti dokáže nahradiť bežné a už pomaly zastarané svetlené zdroje, akými bola napríklad energiu „žerúca“ halogénová žiarovka a podobne. Ich inštaláciou a zavedením do domácnosti, podniku alebo exteriéru sa tak dokážeme pričiniť o značne úspornejšiu formu pravidelného osvetlenia, ako aj z ekologickej stránky o zdravšie životné prostredie, nakoľko žiarovky LED neobsahujú žiadne škodlivé látky. Táto istá charakteristika sa ale v podstate týka aj ostatných LED produktov, ktoré môžu mať odlišné prevedenie, napríklad vo forme praktických led pásikov, spoľahlivých reflektorov, atď.

světlo led

Majú totiž spoločný princíp a tým je spoľahlivé osvetlenie prostredníctvom úspornej diódy, ktorá je vlastne ich najpodstatnejšou súčiastkou a dôvodom vyžarovania kvalitného svetla bez zbytočného blikania alebo vynechávania, ako sme boli zvyknutí pri starších modeloch žiaroviek s volfrámovým vláknom. Nové led žiarovky alebo iný zdroj led osvetlenia jednoducho spustíte do prevádzky a čaká vás okamžitý a nerušený chod svietenia aj v prípade ich veľmi dlhej prevádzky.
Ich úspornú stránku zbadáte a oceníte najmä pri ich pravidelnom využívaní, kedy sa stanú náhradou starších svietidiel. Prevádzkové náklady budú porovnateľne nižšie. Sú takisto vhodné do priestorov, kde sa svetlo neustále vypína a zapína, nakoľko táto činnosť nemá na ich funkciu žiaden škodlivý, respektíve kazivý vplyv.