Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Veľkostné rozmery oblečenia a ich správny výber

Veľkostné rozmery oblečenia a ich správny výber

Kupovanie oblečenia sa počas rokov presunulo čiastočne z obchodných predajní aj do internetových obchodov. Kým tento presun so sebou priniesol množstvo výhod vo forme nákupu odkiaľkoľvek, jednoduchšieho porovnania cien a širších možností výberu, rovnako prináša aj niekoľko nevýhod. Najväčšou nevýhodou, ktorú takéto nakupovanie prináša je určite nemožnosť vyskúšania daného kúsku, čo sa často spája s výberom nevhodnej veľkosti oblečenia. Mnoho ľudí vyberá veľkosti od oka alebo sa spolieha na takú veľkosť, ktorú si kupuje aj v iných obchodoch.

výber oblečenia

Toto však nie je veľmi rozumným riešením, pretože jednotlivé obchody môžu mať aj kvôli pôvodu tovaru z iných krajín veľkostné označenie rozdielne. Z toho dôvodu je nevyhnutné radšej za každým veľkosť a jej konkrétne rozmery prekontrolovať a v prípade potreby rovnako aj premerať svoje telo. To, ako si vybrať správnu veľkosť https://bigstarjeans.sk/ako-si-vybrat-spravnu-velkost oblečenia môžete zistiť aj prostredníctvom veľkostných tabuliek, ktoré má väčšina e-shopov na svojej stránke k dispozícií. Pokiaľ neviete akú veľkosť oblečenia nosíte, zistiť to môžete jednoducho jeho zmeraním. Pomôže vám k tomu ideálne krajčírsky meter, avšak ak takýto meter doma nemáte, poradíte si aj s obyčajnou stuhou, prípadne šnúrkou a pravítkom. Pri vrchných odevoch je dôležité zmerať nie len ich šírku, dĺžku a obvod hrudníka, ale taktiež aj dĺžku rukávov.

krajčírsky meter

Niektoré oblečenie môže vyžadovať premeranie i dodatočných rozmerov, ako sú napríklad rozmery v oblasti ramien. Pri spodných odevoch, ako sú nohavice alebo džínsy je zase treba presne odmerať obvod pásu, bokov, šírku nohavíc a ich dĺžku. Vrátane nakupovania oblečenia online môže byť problematický aj výber správnej veľkosti topánok. Pokiaľ chcete, aby vám teniska alebo iný druh obuvi presne sedel na nohe, odporúčame nohu najprv odmerať. Dĺžku nohy najjednoduchšie zistíte jej položením a obkreslením na papier, prípadne vám tiež poslúžia iné topánky, ktoré máte doma a s pomocou pravítka zmeriate ich stielku či rozmer vložky do topánok.