Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Účinky a výhody čistiacej peny na tvár
Účinky a výhody čistiacej peny na tvár

Účinky a výhody čistiacej peny na tvár

Medzi jeden zo základných krokov starostlivosti o pleť patrí práve odličovanie a čistenie pleti. Vďaka nemu majú ženy krásnu a zdravú pleť. Na výber máte z neskutočne veľkého množstva produktov, ktoré môžete používať. Treba si však vybrať také, ktoré sadnú presne vašej pleti, pretože nie každému padne vhod rovnaká kozmetika a zloženie. Ak ste však ešte nevyskúšali čistiacu penu na pleť, teraz je ten vhodný čas. Vďaka nej bude vaša pleť dokonale čistá a pripravená na prijatie výživy z krémov alebo sér, ktoré po čistení na pleť nanesiete. 

Čistenie pleti čistiacou penou

Čistenie pomocou čistiacej peny je veľmi príjemné. Vďaka nej sa rýchlo zbavíte nielen mejkapu, ale všetkých nečistôt, ktoré sa vám na pleť zachytia počas dňa. Zároveň majú dosah aj na upchaté póry. Ak ju budete pravidelne používať, čierne bodky budú čoskoro vašou minulosťou. Čistiace peny sú vhodné pre všetky typy pleti, pretože ju nevysušujú, ale naopak, sú veľmi jemné a šetrné, vďaka čomu sú vhodné dokonca aj na citlivú pleť. 

čistiaca pena

Ako často používať čistiacu penu? Čistiacu penu je najlepšie používať dvakrát denne. Ráno, keď sa prebudíte, čím odstránite nečistoty a zvyšky produktov, ktoré ste použili večer. Vaša pleť bude vďaka tomu svieža a pripravená na použitie ďalších produktov alebo mejkapu. Večer čistiacu penu môžete využiť aj ako odličovač, pretože jej zloženie si poradí aj s mejkapom, ak nie je vodeodolný. Môžete ju však využiť  aj na finálne čistenie pleti. Odstránite ňou všetky zvyšky mejkapu, nečistoty a zároveň prebytočný maz. 

Používanie čistiacej peny je jednoduché. Nanesiete si ju na končeky prstov a jemnými kruhovými pohybmi si masírujete pleť a následne ju zmyjete. V obchodoch a na internete nájdete mnoho druhov týchto pien. Viete si vybrať presne takú, ktorá bude vhodná pre vašu pleť. Keď ju budete používať pravidelne, určite sa vám vaša pleť pozitívne odplatí a vy s ňou budete spokojní.