Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Služby čistenia kanalizácie v Bratislave a blízkom okolí

Služby čistenia kanalizácie v Bratislave a blízkom okolí

Upchaté kanalizačné potrubie ja často sa vyskytujúci problém, ktorý sa však dá pomerne jednoducho odstrániť s pomocou služby krtkovania. Ak však budete odstránenie tohto problému odďaľovať, môžete si privodiť oveľa závažnejšie problémy, ktoré vyústia až do prerazenia znečistenej vody z kanalizácie, čo veľmi príjemné nie je. Takúto službu je však našťastie možné objednať kdekoľvek na Slovensku, a preto pokiaľ potrebujete krtkovanie, Bratislava je mesto, kde žijete, tak viete túto službu bez problému objednať aj tu. Krtkovanie je vlastne čistiaci proces, ktorý dokáže kanalizáciu zbaviť upchatia a všetkých nánosov nečistôt, avšak takéto čistenie je potrebné realizovať pravidelne, a nie len keď už nastanú problémy. O kanalizáciu a odpadové potrubia je nevyhnutné sa starať a súčasťou starostlivosti by malo byť aj spomínané čistenie a taktiež i občasné monitorovanie, ktorým sa dokážu odhaliť aj ukryté problémy.

kanalizačný poklop

Odstránenie upchatého potrubia s pomocou krtkovania prebieha na základe dvoch čistiacich metód, ktoré si dokážu poradiť aj s hrubými nánosmi odpadu. Prvá metóda, ktorú je možné pri krtkovaní používať je elektromechanické čistenie, ktoré prebieha spustením elektromotorového zariadenia a vložením jeho strunovej časti dovnútra do kanalizácie.

čistenie kanalizácie

Spustené zariadenie následne strunu rozhýbe a jej intenzívnym otáčaním a vibrovaním sa nahromadené nečistoty dokážu odstrániť a potrubie sa znovu spriechodní. Druhá metóda je vysokotlakové čistenie a taktiež prebieha s využitím špeciálneho prístroja, ktorým je vodné čerpadlo s niekoľko metrov dlhou hadicou, zakončenou tryskov. Čerpadlo po zapnutí vyvoláva intenzívnu silu tlaku, ktorý cez vodu a hadicu pôsobí natoľko účinne, že potrubie zbavuje aj pevných a tvrdých čiastočiek nánosov. Použitie krtkovacích metód čistenia je rýchle, efektívne a vďaka využitiu spomínaných prístrojov nie je potrebné ani priamo vstupovať do kanalizácie.