Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Prezujte včas. Ušetríte si mnohé patálie

Prezujte včas. Ušetríte si mnohé patálie

Aktuálne nám síce vonku pekne svieti slniečko, premýšľame skôr nad opaľovaním či letnou dovolenkou, no nepotrvá dlho a opäť raz k nám zavíta jeseň a po nej zima. Poľnohospodárov trápia mrazy kvôli zvieratám a úrode, majiteľov rodinných domov zas účty za elektrinu a plyn, no motoristi majú hlavu niekde úplne inde. Veru tak, pomaličky ale isto sa opäť blíži obdobie prezúvania pneumatík. Neodkladajte si túto nemilú povinnosť na poslednú chvíľu. Verte, že ak svoje auto prezujete v predstihu, budete mať omnoho menej problémov aj starostí.

Červené zasnežené auto stojí na kraji cesty

Zimné pneumatiky musíte mať na svojom aute „obuté“, a to podľa zákona, najneskôr od pätnásteho novembra. Ono to má ale jeden háčik. V zákone sa totiž píše aj o tom, že táto povinnosť vodičom vzniká len za predpokladu, pokiaľ je vozovka pokrytá súvislou vrstvou snehu alebo ľadu. Niektorí adrenalínoví športovci, preto na letných pneumatikách prejazdia pokojne celú zimu. Spoľahnú sa na to, že pri prípadnej policajnej kontrole, policajtov presvedčia o tom, že vozovka je krásne suchá a o námraze či snehu ani nemožno hovoriť. Áno, takáto trik vám môže v mnohých prípadoch naozaj vyjsť. Skúste však na chvíľočku popremýšľať aj o svojej bezpečnosti. Nebudeme zbytočne hovoriť o všetkých rizikách, ktoré vám hrozia v zime pri jazde na letných pneumatikách. Predpokladajme, že o nich viete.

Spätné zrkadielko automobilu s námrazou

Ak pneumatiky nemeníte z finančného hľadiska, verte že nie ste jediní, takže sa za to nemusíte vôbec hanbiť. Kvalitu za rozumnú cenu vám ponúkajú pneumatiky Dubnica. Z ich širokého výberu si určite vyberie každý, tak neváhajte a šup prezúvať. Priamo v pneuservise si môžete pneumatiky nechať aj vymeniť a dokonca uskladniť tie letné. Radšej sa vykašlite na nové topánky alebo hodinky, ale pneumatiky určite prezujte. Ak na to naozaj nemáte, zmierte sa radšej s tým, že sa budete počas zimy presúvať pešo, autobusom, vlakom či taxíkom. Peniaze naozaj nestoja za ľudský život.