Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Prečo je vhodné baliť do igelitovej obálky

Prečo je vhodné baliť do igelitovej obálky

Pokiaľ je reč o baliacich materiáloch alebo teda o tom, do čoho najčastejšie balíme zasielané balíky, všetci si asi v mysli vybavíme tie klasické kartónové boxy. Tie sú akousi zaužívanou klasikou, no v súčasnosti ich začína nahrádzať ich praktickejší a menší konkurent, igelitový obálky.

  • Áno, skutočne ide o šikovnejšiu alternatívu, najmä ak v nich chcete posielať menšie a menej odolné, no niekedy aj napriek tomu cenné a pomerne drahé predmety. Na igelitovú obálku je spoľahnutie.

Obálka, pošta

K ich hlavným výhodám a zároveň typickým vlastnostiam sa napríklad radí ich vodeodolnosť. Sú odolné voči vlhku, mokru a napríklad teda aj proti dažďu alebo iným nepriaznivým podmienkam, ktorým naopak tie klasické kartónové boxy podliehajú. Veď si predstavme situáciu, v ktorej kartón príde do styku s vlhkom a vodou. Nie je to v danom prípade práve odolné balenie aj napriek svojim mohutnejším rozmerom. Navyše kartónové balenie nemusí podliehať vplyvom vlhkosti iba pri prevoze zásielky, ale napríklad aj pri svojom uložení v skladoch. Tak či tak tieto podmienky nenarušia iba estetiku balenia, ale čo je horšie- môžu zasiahnuť a znížiť aj kvalitu takto zabaleného produktu. A to je rizikový faktor hlavne pre eshopy.

  • Práve od prevádzkovateľov eshopov sa očakáva, že svoje produkty budú zasielať príjemcom v dokonalej kvalite, nehovoriac o tom, že takýchto balíkov pravidelne zasielajú niekoľko kusov. Pričom by bola chyba takýmto nedomysleným detailom zákazníka poškodiť.

Pošta, zásielky

S balíkom zaslaným v igelitovej obálke je takéto riziko predsa len oveľa nižšie. To ale nie je jej jediná výhoda. Upútajú vás napríklad tiež jej praktickejšie rozmery a celkový princíp toho, ako sa do nej dajú zabaliť mnohé, zvyčajne však tie menšie produkty.

Nie sú to len šikovnejšie rozmery, ale tiež nižšia gramáž takejto igelitovej obálky. Čo má za výsledok následne aj možnosť znížiť ceny zásielok pre zákazníkov.