Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Pravidelné brúsenie korčúľ Bratislava vám pomôže pri korčuľovaní

Pravidelné brúsenie korčúľ Bratislava vám pomôže pri korčuľovaní

Zima je určite pre mnohých z vás čarovným ročným obdobím, pretože je to čas, kedy sa konečne môžete naplno venovať svojim obľúbeným zimným športom. To platí dvojnásobne najmä pri deťoch, pretože tie si dokážu zimu užiť naozaj naplno. Korčuľovanie patrí medzi obľúbené zimné činnosti nielen detí, ale aj nás dospelých. Vedeli ste však o tom, že pravidelné brusenie korcul Bratislava pomôže vám a vášmu dieťaťu naučiť sa korčuľovať rýchlejšie a získať lepšiu techniku? Niektorí brúsenie korčúľ v Bratislave podceňujú, no oplatí sa nad tým aspoň zamyslieť. Prečítajte si, prečo ho odborníci považujú na také dôležité.

lední hokej

Brúsenie korčúľ v Bratislave podľa úrovne korčuľovania

Podstatou brúsenia je vytvorenie žliabika v čepeli korčule. Je v tvare písmena U a jeho význam spočíva v tom, že po jeho vytvorení vzniknú na okrajoch čepele dve ostré hrany, ktoré sa potom pri korčuľovaní zarezávajú do ľadu. Na prvé brúsenie korčúľ v Bratislave treba myslieť hneď po tom, ako si kúpite nové korčule. Tie sú totiž priamo od výrobcu nenabrúsené kvôli zachovaniu bezpečnosti. Ďalšie brúsenie korčúľ v Bratislave je potrebné si naplánovať podľa toho, ako často korčuľujete. Pokiaľ sa považuje za rekreačného korčuliara a korčuľujete párkrát za zimu, nie je nutné, aby ste korčule dávali brúsiť každý týždeň. V tomto prípade bude stačiť dvakrát za sezónu. Ak ste amatérsky hráč, ktoré trénuje 1 až 2 razy do týždňa, svoje korčule si nechajte nabrúsiť aspoň raz za 2 až 3 týždne. Pri poloprofesionálnych a profesionálnych hráčoch je to ešte častejšie.

brušle

Brúsenie korčúľ v Bratislave podľa typu korčúľ

Vedeli ste o tom, že brúsenie korčúľ v Bratislave závisí tiež o toho, aké korčule máte? Pokiaľ máte krasokorčuliarske korčule, budú sa brúsiť inak ako tie hokejové či rekreačné. Tu ide najmä o hĺbku vytvoreného žliabika, ktorý sme spomínali vyššie. Ten totiž priamo ovplyvňuje spôsob korčuľovania. Rovnako je dôležitá aj hrúbka noža. Pri krasokorčuliarskych korčuliach je nôž o niečo tenší ako pri hokejových. Každý, kto sa venuje brúseniu korčúľ by však mal tieto zásady brúsenia ovládať a tak by ho vaša požiadavka nemala zaskočiť.

Prečítajte si o dôležitosti brúsenia korčúľ v Bratislave viac na stránke https://www.hokejovekorcule.sk/.