Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Platba v hotovosti alebo kartou?
Platba v hotovosti alebo kartou?

Platba v hotovosti alebo kartou?

Radi nakupujete v kamenných obchodoch alebo uprednostňujete nakupovanie pomocou e-shopov? Aj jeden či druhý spôsob vám prinesie veci, ktoré potrebujete. Čím za daný tovar platíte? Akým štýlom a formou dopravy si nechávate posielať objednané balíčky? Platenie hotovosťou prináša mnohé výhody. Viete presne, koľko máte vo svojej peňaženke financií a koľko môžete z nich minúť na zakúpenie potrebných vecí. Mať v peňaženke peniaze v hotovosti má aj svoje klady. Viac si viete peniaze vážiť, lebo priamo vidíte, ako rýchlo vedia odísť a minúť sa. Ak radi kupujete tovar v kamenných obchodoch, môžete platiť aj hotovosťou. Hotovosť tu bude vždy. Nemôžu ju len tak zrušiť. Mnohí ľudia uprednostňujú práve platenie hotovosťou pred používaním bankomatových platobných kariet. Je to pre nich lepšia voľba, na ktorú sú zvyknutí dlhé roky. Nechcú sa naučiť iný spôsob. Takto im to vyhovuje.

 

plná peňaženka

 

Ak radi používate na platenie bankomatovú platobnú kartu, mali by ste vedieť, že je to najpoužívanejšia forma platenia za tovar. Mnohým sa nechce nosiť v peňaženke veľa peňazí a práve pre to využívajú jednoduchú plastovú bankomatovú platobnú kartu na platenie. Nemusia vždy myslieť na to, či majú pri sebe dostatok hotovosti.

 

hotovosť

 

Nemusia vyberať zo svojho bankového účtu hotovosť. Majú všetky svoje peniaze na bankovom účte. Avšak je tu nevýhoda platobných kariet. Ak za deň viackrát niečo platíte práve kartou, môže sa vám stať, že vás karta nepustí, lebo máte na nej nastavený denný limit platieb. To môže byť veľmi nepríjemné hlavne pri pokladni v danom obchode. Je vždy lepšie mať so sebou aj peniaze v hotovosti. Nestala by sa vám takáto nepríjemná situácia, kedy vám nič iné nezostane, len poukladať na regály tovar, o ktorý ste mali ešte pred chvíľou veľký záujem. Myslím si, že je dobré nosiť so sebou aspoň trochu hotovosti, aj keď máte v obľube platiť za tovar bankomatovou plastovou platobnou kartou.