Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Moderné televízie a ich funkcie
Moderné televízie a ich funkcie

Moderné televízie a ich funkcie

Televízor je bežnou súčasťou domácností a v prípade, že sa pokazí, si už len ťažko vieme predstaviť náš bežný život bez neho. Ak ste v podobnej situácii a chcete investovať do nového televízora, súčasný trh ponúka veľa možností a technologických noviniek. Ak si idete kúpiť televízor po cca 10 rokoch, asi budete prekvapení technologickým posunom vpred. Na výber sú samozrejme aj klasické obrazovky z cenovo nižšej kategórie, ale potom sú tu napríklad aj moderné SMART TV. Už to nie je len o tom, aby nová obrazovka chytila televízny signál. Do popredia sa dostávajú faktory, akými sú napríklad pripojenie k internetu, operačný systém, USB a ďalšie vstupy, rozlíšenie obravky, 3D obraz, zahnutá obrazovka, veľkosť uhlopriečky,…

Chlapec sleduje TV

Takisto je potrebné sledovať výkonnostné parametre v prípade, ak kupujete chytrú (smart) televíziu (aby aplikácie bežali hladko a bez zasekávania). Záleží predovšetkým na vás, aké funkcie hľadáte a očakávate. Pokiaľ vám ide primárne o normálne sledovanie klasického televízneho vysielania, výber bude pre vás ľahší. Cenovo nenáročný model s dostatočne kvalitným obrazom a priemernou uhlopriečkou. Na druhej strane sú tu ale záujemcovia, ktori chcú na novej TV sledovať Netflix, HBO GO, Youtube a iné internetové streamovacie aplikácie, chcú si prezerať internet a Facebook,… v takom prípade treba siahnuť po drahšej SMART TV. Tá vám tieto funkcie poskytuje. 

Žena, popcorn

SMART TV
Vám ponúkajú najviac moderných funkcií a operácií ako pripojenie na internet a internetové prehliadače, aplikácie na spustenie vašich uložených videí, filmov alebo hudby z USB. Najhlavnejším dôvodom kúpy takéhoto chytrého modelu je však sledovanie streamovacích služieb ako napríklad Netflix, Youtube, Dailymotion a podobne. Tieto aplikácie môžete vďaka technológii SMART sledovať cez veľkú uhlopriečku na vašej novej televízii. V prípade operačného systému Android si mnohé ďalšie aplikácie môžete stiahnuť z Google Play.