Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Malý byt: ako ho zariadiť
Malý byt: ako ho zariadiť

Malý byt: ako ho zariadiť

Zariaďujeme malý byt a sme pripravení robiť kompromisy. Menší priestor ale má aj svoje výhody. Na menšej ploche sa bude jednoduchšie upratovať a menej miniete aj na zariadenie. Malý byt alebo garzónka si nežiada takú vysokú investíciu a nábytok do nej bude ľahké zohnať. Upratať tento priestor bude rýchle a dá sa to na bežnom poriadku. Náklady spojené s bývaním budú tiež nižšie. Menej miniete na energiách čo sa odrazí vo vašich mesačných nákladoch. 

byt

V malom byte je všetko po ruke a malo by mať svoje miesto. Chcete minimalizmus alebo čosi útulnejšie? Na výber sú rôzne možnosti a je to na vás. Mne osobne sa páči štýl zladený do troch farieb, kde nemusím už nič prekombinovať a iba dokúpim doplnky. Rozkladací gauč v byte slúži aj na spanie aj na pozeranie televízie, respektíve pre návštevy. Zabudovaná kuchynská linka, menších rozmerov bude stačiť na také to príležitostné varenie v kuchyni. Ak radi jete vonku a byt je blízko centra a nákupných možností, tak menšia alebo spojená kuchyňa vám bude stačiť. 

byt

Využiť každý kút a voľný priestor bude alfou a omegou. Aj priestor nad práčkou, pod posteľou alebo v rohu miestnosti sa dá premeniť na úložný. Kupujte skrinky na kolieskach alebo si dajte urobiť police na mieru. Všetko miesto sa zíde na odkladanie nutných vecí a oceníte to. Ak je kuchyňa spojená s obývačkou a chcete ju predeliť, nemusí to byť stenou. Niekedy stačí aj malý pult a ten bude aj ako stôl. Nezaberá veľa miesta a poslúži na stolovanie, ak ste iba dvaja. Aj priestor nad toaletou sa dá naplno využiť, dáte naň všetky čistiace prostriedky a takto neminiete miesto v skrinke. Posteľ by sa mala otvárať a mať zabudované úložisko, rovnako pracovný kútik by mal byť ľahko dostupný niekde v rohu izby. S týmito tipmi ušetríte aj na peniazoch aj na čase a rekonštrukcii. 

Jednoduché bývanie neznamená bez modernizácie a vie uľahčiť život.