Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Jazda na letných vás môže vyjsť draho

Jazda na letných vás môže vyjsť draho

Viete čo všetko vám hrozí, teda z finančného pohľadu, ak na zimu svoje auto neprezujete? Poďme si to zhrnúť pekne dokopy.

Od kedy musia byť zimné

Zákon stanovuje aj presný dátum, kedy by ste svoj automobil mali mať prezutý, no ten je v podstate irelevantný, pretože pokutu za nevhodné pneumatiky dostanete až vtedy, ak budete na letných jazdiť po vozovke, ktorá je pokrytá súvislou vrstvou snehu alebo ľadu. Ak by teda dvadsiateho štvrtého decembra vonku kvitli kvety a cesta by bola úplne suchá, môžete si pokojne jazdiť na letných pneumatikách a polícia vám nemôže nič.Policajné auto so zapnutými majákmi

Zimné nestačia, musia byť „použiteľné“

Pod pojmom použiteľné, máme na mysli to, že zimné pneumatiky musia mať správnu hĺbku dezénu. Ten nesmie byť menší ako tri milimetre. pri letných vám stačí hĺbka jedna celých šesť milimetra. Jazdiť na ojazdených zimných pneumatikách teda taktiež nie je rozumné a ani povolené zákonom.

TIP:Aby ste sa nemuseli starať o takéto detaily, nechajte si pneumatiky vymieňať v kvalitných pneuservisoch, kde všetko skontrolujú z a vás. Našim tipom je pneuservis Dubnica PIT STOP, kde máte istotu, že si s ničím naozaj nebudete musieť robiť starosti.

Zaplatiť môžete i niekoľko tisícok

Tak a teraz k tomu, koľko zaplatíte, ak budete jazdiť na letných v zime. Pokiaľ ste fyzickou osobou, tak policajt od vás môže žiadať maximálne šesťdesiat eur za pokutu. Horšie sú však na tom osoby právnické. Tým totiž hrozí pokuta až vo výške do tritisícpäťsto eur. No a to už je pekná pálka.Detail na čiernu pneumatiku hankook

Pokuta nie je najhoršia

Pokuta v tomto prípade nie je najhoršou vecou, ktorá sa vám môže stať. Nebudeme hovoriť o bezpečnosti, pretože to je úplne samozrejmé. Teda minimálne by aspoň malo byť. Ak vás však policajti zastavia a vy nebudete mať na automobile vhodné pneumatiky, nemôžu vás nechať pokračovať v jazde. Preto si budete musieť nájsť náhradný odvoz a auto nechať odtiahnuť.