Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Ideálna doba na rozvoj a popularitu LED svietidiel

Ideálna doba na rozvoj a popularitu LED svietidiel

Dnešné domácnosti pri výbere osvetlenia kladú stále podstatnejší význam jeho úsporným vlastnostiam.
V tomto smere ide konkrétnejšie o úsporné žiarivky, ale tiež pokročilejšiu LED žiarovku ako napríklad led žiarovky gu10 Ledprodukt.sk. Svietidlá s označením LED dnes majú tie najrôznejšie formy od žiaroviek podobných tým klasickým, až po reflektory či trubice atď. Všetkých týchto foriem sa týka charakteristika vychádzajúca a z technológie svetlo emitujúcej diódy (light emitting diode), ktorá je ich zdrojom žiarenia. Žiarovka na piesku.jpg

  • Pri pravidelnom chode spotrebuje oveľa menej elektrickej energie a jej životnosť sa udáva na cca 30 000 až 50 000 hodín žiarenia.
  • V porovnaní so starými žiarovkami dokáže byť efektívnejšia o 80 až 90% z hľadiska výkonu a úspory.

Led svietidlá sú teda vysadené týmito funkčnými diódami a ich pravidelný chod sa podpisuje na nižšej spotrebe elektrickej energie.
Viacerí si možno ešte pamätáte, že tento typ produktov býval na trhu novinkou, ku ktorej sme nemali vypestovanú dôveru a navyše bola cenovo vyššia, než iné zaužívané možnosti. O chvíľu je tu však rok 2020 a toto tvrdenie sa nadobro stáva minulosťou. Dnes vidíte led produkty v ponuke takmer každej predajne s elektronikou či domácimi potrebami, rovnako sú dostupné na viacerých e-shopoch.Zelená dióda.jpg
Aktuálne už vieme o ich efektívnych úsporných vlastnostiach, niekoľkonásobne vyššej životnosti, ekologickej charakteristike a takisto si môžeme všimnúť, že ani ich cena sa príliš nelíši, respektíve sú stále prístupnejšie a nachádzajú si miesto v moderných domácnostiach či podnikoch. Sympaticky pôsobí najmä efekt z hľadiska dlhodobého používania, kedy návratnosť financií prichádza spravidla už po niekoľkých mesiacoch od ich prevádzky.
Technológia LED ako funkčný svetelný zdroj je na svete prakticky už veľmi dlho a stále sa rozvíja. Viditeľnejší vývoj prichádza najmä v súčasnom desaťročí a zrejme aj dôsledkom vyradenia z výroby starých málo efektívnych svietidiel.