Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Blíži sa zimné obdobie

Blíži sa zimné obdobie

Zimné pneumatiky je povinné mať na aute od 15. Novembra do 21. Marca. Ak ich nemáte môžete byť sankcionovaný podľa aktuálneho sadzobníka pokút, ktoré rozdávajú policajti. Povedala by som však, že to je ten najmenší problém, ktorý sa vám môže stať, že vás zastavia policajti a nebudete mať nasadené, prezuté pneumatiky. Oveľa nebezpečnejšie je, keď sa objavia prvé námrazy a poľadovice. Vy na letných gumách budete mať značný problém sa aj pri pomalej rýchlosti udržať na vozovke. Nielen že ohrozíte samých seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Ak spôsobíte nejakú dopravnú nehodu a nebudete mať prezuté pneumatiky hrozí vám oveľa vyššia pokuta ako pri bežnom zastavení. A samozrejme, že si môžete spôsobiť vážne zranenia, pretože auto je zbraň. To musíte mať vždy na pamäti, keď doňho sadáte. Zodpovednosť je v tomto prípade viac než na mieste.

tire-114259_1920

Nemusíte si špiniť svoje ruky prezúvaním pneumatík. Navyše, ak v tom nemáte určitú prax, tak môžete spôsobiť viac škody ako osohu. Také nežné pohlavie ako sú ženy by nemali ani skúšať vymieňať pneumatiky, pretože ich určite dostatočne nezatiahnu a tým ohrozia všetkých, čo sa budú voziť v danom vozidle a aj ostatných vodičov alebo pešiakov, ktorí budú účastní danej cestnej premávky. Ale myslím si, že ženy by niečo také ani neskúšali a majú toľko rozumu, že to radšej zveria odborníkom. To skôr muži sú takí, že to spravia sami, hoci aj zle, ale ich ego im nedovolí priznať si, že to nevedia. Ale pokojne si to priznajte, na to sú tu pneuservisy.

winter-tires-2823077_1920

Prezutie pneumatík Dubnica je spoľahlivé a rýchle riešenie výmeny pneumatík. Nenechávajte si prezúvanie na poslednú chvíľu, pretože pneuservisy sú často veľmi vyťažené v tom období pár dní pred 15. Novembrom. Síce sú ochotní ťahať aj služby navyše, ale nie vždy sa vám dostane termínu. Radšej si dajte vymeniť pneumatiky skôr. Je totiž lepšie, keď máte zimné pneumatiky v letnom období ako keby ste mali letné pneumatiky v zimnom období. Môžete ich trošku zodrať síce, ale nie je to nič veľavýznamné, čo by malo škodiť a vadiť vo veľkom meradle.