Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Ako ušetriť na pneumatikách

Ako ušetriť na pneumatikách

Nové pneumatiky na celé auto viete kúpiť za stovku, ale aj za niekoľko stoviek. Ak nájdete niekoho, kto predáva pneumatiky ojazdené, tak vás môžu stáť dokonca omnoho lacnejšie. Ako je to teda s pneumatikami? Naozaj kúpu lacných vyhadzujete peniaze do koša, pretože ich budete musieť meniť každú chvíľu? Sú drahšie pneumatiky naozaj šetrením peňazí aj času? Nejako takto, to vidím ja.Žena s blond vlasmi šoféruje auto.jpg

Všetko závisí od vášho auta

Drahšie pneumatiky vám poslúžia, logicky, dlhšie, no nie vždy ide o najekonomickejšie riešenie. Ak máte staré auto, ktoré, ľudovo povedané, „ťahá“ do jednej alebo do druhej strany, má opotrebované guľové čapy a tak ďalej, aj drahé pneumatiky budete ničiť omnoho rýchlejšie. Preto je určite na zváženie kúpa lacných alebo ojazdených, ktoré budete používať jednu sezónu, maximálne dve, a potom ich vymeníte. Takto zainvestujte nejakých sto eur každý rok a máte istotu, že jazdíte na bezpečných gumách.

Nové auto chce nové pneumatiky

Na nové autá si určte kupujte drahšie, kvalitnejšie a jednoznačne nové pneumatiky. Ja už dlhú dobu tie svoje kupujem v predajni pneumatík v Dubnici– ak by ste náhodou hľadali dobré miesto na nákup pneumatík. Na nové auto, ktoré klape ako hodinky, by bolo nerozumné používať lacné alebo používané pneumatiky, pretože tie nové, sa vám nemajú prečo zničiť skôr, ako po troch či štyroch sezónach. V tomto prípade teda určite ušetríte na drahších pneumatikách.
Pes sedí v kufri auta a pozerá von cez okno.jpg
Pár slov k ojazdeným

Pár samostatných riadkov si zaslúžia aj pneumatiky ojazdené. Ak budete hľadať naozaj dlho, môžete naraziť na kúsky, ktoré sú aj napriek ich používaniu vo veľmi dobrom stave. Vždy sa pozerajte hlavne na to, či boli na aute v dobrom stave alebo na takom, ktoré ich mohlo opotrebovať. Hĺbka dezénu vám o ich stave povie taktiež veľa. Pred kúpu sa vždy informujte aj o tom, či boli uskladňované správnym spôsobom, alebo v dobe ich nepoužívania ležali niekde na pozemku. To platí aj o samotnom aute, pneumatiky z áut, ktoré parkujú v garážach, sú v zásade menej opotrebované.