Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Ako pripraviť svoje auto na zimu

Ako pripraviť svoje auto na zimu

Príprava auta na zimu nie je len o výmene pneumatík, aj keď ide asi o tú najpodstatnejšiu vec. Nemali by ste však zabudnúť ani na dôkladné vyumývanie exteriéru i interiéru. Návšteva autoservisu taktiež nie je na škodu.

Modré auto s batožinou na streche stojí na zasneženej zemi

Výmena pneumatík
Na prezutie vášho auta by ste si mali nájsť spoľahlivý a seriózny pneuservis. Takto sa vyhnete mnohým komplikáciám. Túto povinnosť, ktorú vám mimochodom ukladá zákon, začnite riešiť včas. Verte, že keď začne padať prvý sneh, je už naozaj neskoro. Takt sa vyhnete i dlhému čakaniu v servise. Ak neviete o žiadnom podniku, v ktorom máte istotu, že výmena pneumatík prebehne bez najmenších komplikácií, vyskúšajte prezutie pneumatík Dubnica pitstopservis.sk.

Kontrola pneumatík
Ak používate zimné pneumatiky už nejaký čas, nezabudnite ani na ich kontrolu. Všímajte si hlavne hĺbku dezénu. Zošúchané pneumatiky vám v zime nepomôžu ani napriek tomu, že sú zimné.

Prečo umývať ešte pred zimou?
Pretože počas zimy je to dosť náročné a navyše i nie najlepšie. Môžete si poškodiť lak, pokaziť zamykanie auta alebo sa z neho nedostať von, pretože vám dvere pekne krásne primrznú. Voda a mínusové teploty, to jednoducho nie je dobrá kombinácia. Na jeseň preto svoje auto vyumývajte zvonku aj zvnútra. Nezabudnite ani na podvozok a poriadne naleštenie. Tieto kozmetické úpravy môžete zvládnuť sami doma, no ak chcete aby bolo o vaše auto postarané kráľovsky, navštívte radšej kvalitnú umyváreň áut.

Terénne auto na asfaltovej ceste okolo ktorej je zasnežená tráva

Povinná zastávka v autoservise
Pred zimou by ste si mali dať taktiež svoje auto dôkladne skontrolovať. Nezabudnite hlavne na veci, ktoré budete na vozovke pokrytej ľadom či snehom, naozaj potrebovať. Reč je najmä o brzdách a taktiež ABSku. Keď už však bude váš tátoš v autoservise, dajte si ho skontrolovať od pneumatík až po strechu. Takto sa vyhnete tomu, aby ste s autom ostali stáť v zime niekde na polceste.