Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Ako dlho vydržia pneumatiky na vašom aute

Ako dlho vydržia pneumatiky na vašom aute

Pneumatiky na aute, som niekedy musela meniť každú sezónu. Niežeby som kupovala nejaké extra lacné a nekvalitné, no moje zaobchádzanie s nimi nebolo úplne najlepšie. Tie zimné som používala aj v lete a ak sa mi ich aj podarilo vymeniť, tak ich uskladňovanie určite nebolo správne. Presne kvôli tejto mojej ľahostajnosti, som ich musela meniť tak často. Musím sa pochváliť, dnes je to už iné. Dala som si povedať a pneumatiky vydržia aj tri sezóny za sebou. Chcete to mať takto vy? Poďme sa pozrieť ako dlho, za akých podmienok, pneumatiky vydržia.Rozprávkový obrázok červeného auta na lúke, sedí na ňom žena a vedľa ovca.jpg

Keď sa staráte

Začnime prípadom, že sa o svoje pneumatiky staráte presne tak, ako treba. Tým mám na mysli v podstate všetko, čo som už spomenula vyššie. Poďme si to zhrnúť do niekoľkých bodov. Ak ich budete dodržiavať, môžeme povedať, že k svojim pneumatikám pristupujete tak, ako s má. V takomto prípade vám môžu kvalitné pneumatiky vydržať pokojne i štyri sezóny, v ojedinelých prípadoch aj päť.

  • Pneumatiky meníte na zimu aj na leto
  • Ak pneumatika začne sfukovať, necháte ju okamžite skontrolovať a opraviť
  • V zime parkujete v garáži alebo na inom krytom mieste
  • V období, kedy daný typ pneumatík nepoužívate, ich máte uskladnené v profesionálnom pneuservise.
  • Pravidelne ich zbavujete mechanických nečistôt a posypovej soli či štrku.

Hnedé auto stojí na parkovisku.jpg
Mám pre vás jeden dobrý tip. Ak chcete, aby pneumatiky, ktoré na aute v danom ročnom období nemáte nasadené, nechajte si ich uskladniť v naozaj dobrom pneuservise. Ja ich takto odkladám v pneuservise Dubnica a zatiaľ môžem povedať, že to svoje urobilo.

Keď sa nestaráte

No a teraz druhý prípad, teda ten, keď ste k svojim pneumatikám ľahostajní. Vtedy môžete počítať s tým, že nevydržia dlhšie ako dve sezóny. Pod slovom „sezóna“ sa rozumie zima alebo leto, nie celý rok. Tri roky vám môžu, ale naozaj iba teoreticky, vydržať len naozaj drahé a kvalitné pneumatiky.