Venujete sa neobvyklým koníčkom, zaujímavému športu alebo pestujete exotické rastliny? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť na našej webovej stránke.
Lacné a nekvalitné pneumatiky? Zlý nápad

Lacné a nekvalitné pneumatiky? Zlý nápad

Poznáte to tvrdenie, že múdry človek sa poučí z chýb druhých a hlúpy zo svojich? Ja s ním teda úplne nesúhlasím, pretože vlastná skúsenosť je, predsa len, vlastná skúsenosť. Ak napriek tomu sa však pokúsim, aby ste sa mohli poučiť z mojej chyby. Ide totiž o vec, ktorú naozaj netreba podceňovať. Budem hovoriť o kvalitných a nekvalitných pneumatikách. V mnohých prípadoch naozaj neplatí to, že kvalitné veci musia byť zásadne niekoľkonásobne drahšie, no v pri pneumatikách, bohužiaľ, áno.

Strieborné auto z ktorého odlietajú črepiny skla.jpg

Pneumatika nie je len guma

Raz som sa so svojou kamarátkou rozprávala, o tom, že idem kúpiť nové pneumatiky z pneumatiky Dubnica. Tam to mám overené a viem, že platí za kvalitu. Povedala som jej orientačné ceny a ona sa zhrozene zatvárila, že čo môže toľko stáť na obyčajnej gume. Ak i vy žijete v presvedčení, že taká pneumatika, naozaj nie je odlišná od obyčajnej gumy, tak ste na veľkom omyle.

V prvom rade ide o špeciálnu gumu. Každý typ pneumatík, je vyrábaný z iného – konkrétneho druhu gumy. Rozdiel spočíva hlavne v tvrdosti a taktiež v odolnosti. Vo vnútri pneumatík je množstvo, veľmi zjednodušene povedané, drôtikov a iných výstuží. Pneumatika je teda pomerne komplikovaným vynálezom, ktorý musí byť zostrojený na milimeter presne.

Havária na ceste, červené auto na streche a ľudia naokolo.jpg

Lacné materiály, nízka cena a zlá kvalita

Keď si chcete kúpiť kus, naozaj kvalitnej, sviečkovej, tak počítate s tým, že bude stáť o čosi viac. Prečo? Pretože krava žrala lepšie krmivo, bolo s ňou viac práce a naozaj špičkové mäso, navyše nemalo každé zviera z chovu, takže na „výrobu“ toho malého kúska, ktorý si chcete kúpiť, bolo vynaložené omnoho viac úsilia. Veľmi podobné je to aj pri pneumatikách. Keď sú na ich výrobu použité naozaj kvalitné materiály, ktoré samozrejme stoja viac, aj cena pneumatiky nemôže byť najnižšia. Lacné pneumatiky, musia byť zásadne vyrobené z menej kvalitných materiálov, čo priamo úmerne znižuje ich kvalitu.